Jdi na obsah Jdi na menu
 


9 TYPŮ POKÉMONŮ
1. Travní
Trenéři těchto Pokémonů spoléhají především na sílu jejich útoků, která pramení ze samé přírody, která je obklopuje. Jsou mohutní a nezdolní a mají mnoho schopností, které dokážou ochromit či otrávit protivníkova Pokémona.

Pokud se tedy rádi procházíte lesem a fascinuje vás prostředí spletitých hvozdů, je tento typ vhodný přesně pro vás.


2. Vodní
Voda je nezkrotný živel a pokud se rozbouří oplývá obrovskou silou. Stejně tak je to i u Pokémonů tohoto typu a pokud se trenérovi podaří zkombinovat ve hře potřebný počet karet, jeho strategie dokáže smést oponentovy snahy jako tsunami.

Pokud jste vždy milovali moře, vodopády a vodní hladinu, pak není pochyb jaký bude váš oblíbený typ Pokémonů.

3. Elektrický
Blesky, výboje, zkraty a výbuchy jsou charakteristickými útoky těchto Pokémonů. Dokáží své útoky nabít na neuvěřitelné hodnoty a následně udeřit. Jen pozor, aby zavčas opět dobyli sil, aby mohli znovu divoce udeřit a vybít svou zlobu.

Pokud jste impulzivní a vždy jste obdivovali sílu blesků během bouřek, vsaďte na tento typ.

4. Ohnivý
Oheň, jeden ze živlů, který bude vždy bojovat s vodou. Na souši oplývají tito Pokémoni ohromnou úderností. Taví kov a spalují lesy. Mají děsivě silné útoky, po kterých musejí taktéž chvíli dobíjet stejně jako električtí.

Jestli obdivujete tanec ohně a praskot dřeva a jste tak trochu duší pyromanem, je tato cesta pro vás jasná volba.


5. Kamenný
Drtit, mlít a válcovat... tak vypadá strategie těchto Pokémonů. Spoléhají na hrubou sílu a zpočátku jsou to právě oni kteří nepatrně vedou. Své úderné strategie podporují jednoduchými a účinnými kombinacemi.

Jste milovníci bojových umění, skal a písku? Pokud ano tak tito Pokémoni vám sednou jako ulití.

6. Psychický
Jistá mystičnost a tajemnost oplývá tyto Pokémony. Jejich opravdové síly, dokáží většinou využít pouze mistři této hry. Oplývají bohatostí strategií a v kombinaci dokážou dosáhnout velkých činů.

Pokud máte rádi komplikované taktiky, při kterých je nutné opravdu přemýšlet, zvolte tento typ.

7. Temný
Temná strana, na první pohled přitažlivá a silná. Mistři temných strategií dokáží díky svým specifickým energiím zvyšovat údernost útoků svých Pokémonů. Využívají k tomu motiv strachu, temna a pokud se s některým z nich setkáte, hlídejte si svůj stín, nikdy nevíte jestli vás nezradí.

Pokud vás vždy lákalo zkusit si zahrát za temnou stranu a přímé světlo vám nedělá dobře, založte strategii svého balíčku na těchto Pokémonech.


8. Kovový
Tvrdostí jako ocel, tou oplývají Pokémoni tohoto typu. Díky speciálním energiím se dokáží ještě efektivněji bránit útokům protivníka. Zakládají tak svou strategii spíše na účinné obraně, kterou je vždy jen velmi těžké prorazit.

Jestli jste tedy vždy hrávali ve fotbale obranu, zkuste si i tady podobnou roli.

9. Bezbarvý
Tito Pokémoni jsou vhodným doplňkem mnoha balíčků. Jsou nevyspitatelní a ve svém arzenálu mají mnoho variant taktik a to od každého typu Pokémonů některou. Poněvadž dokáží využívat jakékoli energie, jsou vhodnými doplňky taktik většiny trenérů.